Шугай Марія Анатоліївна,

к.п.н., доц., доцент
Шугай Марія Анатоліївна
QA
Резюме
Досвід роботи

Викладацька діяльність у ВНЗ 15 років, психологічна та психотерапевтична практика 10 років

Хобі та інтереси

психотерапія в гуманістичному підході, проведення навчальних, психотерапевтичних груп та тренінгів, робота у психологічній студії Self

Освіта

О

  • Завершила програму професійної підготовки гештальт-терапевтів та гештальт- консультантів (31.10. 2007 р.- 30.09.2012 р. Київський Гештальт Університет-акредитований в Європейській Асоціації Гештальт Терапії та Європейській Асоціації Психотерапії), сертифікований гештальт-терапевт.
  • Спеціалізації: «Психологічне консультування та психокорекційна робота з дітьми та батькам в гуманістичному підході» (2011р.-2014р.); «Групова психотерапія в рамках гештальт-підходу» (2013р.-2014р.), «Психодіагностика та психокорекція життєвих сценаріїв методом казкотерапії» (2014р.-2015р.). Участь і завершення навчальної програми «Психодрама  в груповій та індивідуальній роботі».


Професійні навики

Індивідуальна та сімейна психологічна та психотерапевтична допомога — труднощі в стосунках у сім’ї, в парі, на роботі, між дітьми та батьками; проблеми із самооцінкою, самореалізацією, депресія, різні фобії, панічні атаки, психосоматичні симптоми, втрати, дитячий травматичний досвід та інше.

 

Робота із дітьми — психологічне консультування, психотерапія та психологічна діагностика при психосоматичних , поведінкових (агресивна поведінка, некомунікабельність, невпевненість, проблеми в стосунках із іншими дітьми, в навчанні) та травматичних  симптомах.

 

Групова терапія — проведення терапевтичних та навчальних груп в гештальт-підході, організація тематичних практичних семінарів; ведучий тренер навчально- терапевтичних програм «Практична психологія», «Дитяча психологія та психотерапія»,  терапевтичної групи «Психодіагностика та корекція життєвих сценаріїв методом казкотерапії та психодрами».

 

Тренер терапевтичних груп та сертифікований психотерапевт для учасників навчальних програм з підготовки гештальттерапевтів/ гештальтконсультантів

Професійні навики

Опис відсутній

Наукова робота
2020

Опублікування статті

Створення і забезпечення функціонування науково-навчального центру університету

Інститут практичної психології та психотерапії

2019

Головний редактор, заступник головного редактора, відповідальний редактор, заступник відповідального редактора, відповідальний секретар, заступник відповідального секретаря університетського фахового збірника наукових праць (наукового журналу)

Науковий збірник "Психологія"

Член редколегії, редакційної ради університетського фахового збірника наукових праць (наукового журналу)

Опублікування статті

Шугай М.А. Психологічна допомога дитині при психоемоційному стресі// Наукові записки НАУОА. Серія "Психологія": збірник наукових праць.Острог, листопад 2018.випуск 7. С.40-47.

Створення і забезпечення функціонування науково-навчального центру університету

2018

Опублікування статті

Шугай М.А. Вітрук В.Я. Розвиток психологічного благополуччя дітей з особливими потребами засобами арт-терапії//Наукові записки НаУОА, серія "Психологія". науковий журнал.Острог: Вид-во НаУОА, 2018.-№6.- С.91-96

2016

Виступ з доповіддю на міжнародній науковій конференції, семінарі , які зареєстровані в МОН

Шугай М.А. Семінар "Психічне здоров'я дітей та підлітків:роль психологів, вчителів, лікарів в лікуванні й профілактиці психічних захворювань"(19 вересня, м. Київ)

Опублікування статті

Шугай М.А. Гільман А.Ю. Саногенне і патогенне мислення: теорія і важливі напрями психологічної практики/ М.А.Шугай// Наукові записки.Серія "Психологія і педагогіка.-Острог: Вид-во НаУОА, 2016.-Вип.25-С. -28-39.- Режим доступу: psj.oa.edu.ua

2015

Виступ з доповіддю на міжнародній науковій конференції, семінарі , які зареєстровані в МОН

Шугай М. А. Психологічна допомога дітям і батькам, які пережили травмуючу подію. Міжнародна науково-практична конференція "Міжнародний досвід подолання травми у християнській парадигміі. Київ 23-24 травня

  Сертифікати, дипломи...
  Контакти та соціальні мережі
Зв'язок

Email: mariia.shuhai@oa.edu.ua

Посилання

http://psychology.oa.edu.ua/

На головну